Pożyczka Smartney

informacje o instytucji pożyczkowej

Logo
Minimalna kwota: 3 000 zł
Maksymalna kwota: 60 000 zł
Okres spłaty: od 6 miesięcy do 5 lat
Oprocentowanie nominalne: 7,2%
Koszty pozaodsetkowe: od 16,00% kwoty
RRSO: od 15,30%
Sprawdzane rejestry: BIK, BIG InfoMonitor, KRD, KBIG, CRIF
Wymagany wiek: od 23 do 70 lat
Wymagane dokumenty: Dowód osobisty
Sposób weryfikacji: Weryfikacja rachunku bankowego online
Czas oczekiwania na wypłatę środków: Poniżej 15 minut
Nazwa podmiotu: Smartney sp. z o. o.
Adres: ul. Krakowiaków 46, 02-255 Warszawa
Numer KRS: 0000747738
Numer NIP: 5272859012
Numer REGON: 380793670
Numer w RFP: RIP000408
Kapitał zakładowy: 1 500 000 zł

Smartney - informacje ogólne

Instytucja pożyczkowa działająca pod marką Smartney należy do francuskiej grupy Oney Bank, która działa w branży finansowej od ponad 30 lat, obsługując 9,5 miliona klientów. Smartney należy do Związku Przedsiębiorstw Finansowych w Polsce (ZPF) i jako członek tej organizacji zobowiązało się do przestrzegania Zasad Dobrych Praktyk.

Smartney oferuje konsumentom pożyczki ratalne na dowolny cel - włącznie z konsolidacją innych zobowiązań. Na tle rynkowej konkurencji wyróżnia się prostotą procesu składania wniosku: według badań, przeprowadzonych na zlecenie firmy w okresie od stycznia do czerwca 2020 roku, czas oczekiwania na wypłatę środków wynosił mniej niż 4 minuty w przypadku 77% transakcji.

Wymagania wobec klienta

Podstawowym warunkiem, jaki należy spełnić, aby zostać klientem firmy, jest znajdowanie się w odpowiednim przedziale wiekowym. Analitycy Smartney arbitralnie określili preferowany wiek klienta na od 23 lat do 70 lat. Zarówno najmłodsi i najstarsi pożyczkobiorcy powinni zatem skierować swoje kroki do konkurencji.

Oprócz tego, osoba składająca wniosek jest poddawana weryfikacji w głównych rejestrach dłużników, takich jak: BIK, BIG InfoMonitor, KRD, KBIG, CRIF. Konieczność dostarczania zaświadczeń o zarobkach została wyeliminowana poprzez udostępnienie możliwości weryfikacji rachunku bankowego online.

Smartney - warunki finansowe

Czy szybkość działania Smartney idzie w parze z oferowanymi przez pożyczkodawcę warunkami finansowymi? Tak - najniższa rzeczywista roczna stopa oprocentowania zaczyna się już od 15,30% w przypadku zdecydowania się na sześcioletni okres spłaty. Rzecz jasna, wskaźnik dla minimalnego okresu spłaty wynoszącego 6 miesięcy przyjmuje znacznie wyższą wartość - oscylującą w okolicach 97,42%.

Koszty pozaodsetkowe ponoszone przez klienta zaczynają się od 16,00% kwoty pozyskanego kapitału. Samo oprocentowanie nominalne pozostaje na standardowym poziomie i wynosi 7,20% w skali roku, czyli maksimum dopuszczane przez polskie prawo.

Na uwagę zasługują jednak przede wszystkim kwoty, które pożyczkodawca jest gotów oddać do dyspozycji klienta: zawierają się one w przedziale od 3000 zł aż do 60000 zł. W kategorii maksymalnej kwoty zobowiązania Smartney zdecydowanie wyróżnia się na tle bezpośrednich konkurentów.

Podsumowanie i ocena oferty

Smartney często zajmuje pozycję nr 1 w różnorakich rankingach i zestawieniach obejmujących te instytucje pożyczkowe, które umożliwiają spłacanie zobowiązania w systemie ratalnym. Za przykład może posłużyć sierpniowy ranking serwisu Comperia, gdzie firma została umieszczona na samym szczycie listy.

Nie pozostaje nam nic innego, jak tylko przychylić się do tej nominacji: Smartney to wiarygodny i profesjonalny pożyczkodawca, który w swojej kategorii wyróżnia się oferowanymi warunkami finansowymi. Reasumując: analizowany pożyczkodawca umożliwia zasilenie konta pokaźną kwotą (aż do 60 tysięcy złotych) przy jednoczesnym utrzymaniu w ryzach wysokości miesięcznej raty.

Sprawdź najnowsze opinie o ofercie:

guest
0 Odpowiedzi
Inline Feedbacks
Wyświetl wszystkie komentarze
Midas24 © Wszelkie prawa zastrzeżone.
2022
bubble