Pożyczka Provident

informacje o instytucji pożyczkowej

Logo
Minimalna kwota: 300 zł
Maksymalna kwota: 20 000 zł
Okres spłaty: od 6 do 48 miesięcy
Oprocentowanie nominalne: 7,2%
Koszty pozaodsetkowe: od 10,00%
RRSO: od 19,62%
Sprawdzane rejestry: BIK, BIG InfoMonitor, ERIF, KRD, KBIG, bazy wewnętrzne Provident Polska S. A.
Wymagany wiek: od 18. roku życia
Dodatkowe wymagania: Stałe źródło dochodu
Sposób weryfikacji: Przelew weryfikacyjny (1,00 zł)
Czas oczekiwania na wypłatę środków: 15 minut
Nazwa podmiotu: Provident Polska S.A.
Adres: Ul. Inflancka 4A, 00-189 Warszawa
Numer KRS: 0000009389
Numer NIP: 5251571292
Numer REGON: 011994880
Numer w RFP: RIP000055
Kapitał zakładowy: 142 900 000 zł

Provident - informacje ogólne

Wśród pozabankowych instytucji pożyczkowych Provident wyróżnia się długoletnią obecnością na rynku. Firma zawitała do Polski już w 1997 roku i w ciągu 24 lat z jej usług skorzystało przeszło 4,5 miliona klientów.

Dominujący zakres działalności firmy stanowiły tzw. pożyczki z obsługą domową, najczęściej spłacane w cotygodniowych ratach. Wraz z eksplozywnym wzrostem popularności firm pożyczkowych działających online, model działania Providenta okazał się anachroniczny - stąd decyzja centrali o uruchomieniu siostrzanego serwisu pod marką Hapi Pożyczki, oferującego usługi finansowe w przestrzeni internetu, komplementarne wobec podstawowej aktywności przedsiębiorstwa.

Provident należy do grupy International Personal Finance (IPF) notowanej na Londyńskiej Giełdzie Papierów Wartościowych.

Wymagania wobec klienta

Firma korzysta z informacji zawartych w wiodących rejestrach dłużników (BIK, BIG InfoMonitor, ERIF, KRD, KBIG) ale także z rozbudowanej bazy wewnętrznej znajdującej się w posiadaniu Provident Polska S. A.

Negatywna historia kredytowa może jednak zostać zrównoważona poprzez posiadanie stałego źródła dochodu, umożliwiającego terminowe spłacanie zobowiązania wobec pożyczkodawcy.

Warto również zwrócić uwagę na fakt, że Provident dopuszcza możliwość zapewnienia finansowania każdemu pełnoletniemu obywatelowi Polski - brak górnej granicy wieku w oficjalnych dokumentach.

Provident - warunki finansowe

Ocena warunków finansowych proponowanych klientom przez Provident nastręcza nieco trudności z uwagi na daleko idącą dywersyfikację poszczególnych ofert. Przyciągająca uwagę rzeczywista roczna stopa oprocentowania rzędu 9,9% (taniej niż w wielu bankach!) jest przypisana do promocyjnej oferty, zakładającej zaciągnięcie zobowiązania w kwocie od 5000 zł do 2000 zł na okres 48 miesięcy.

W przypadku pozostałych ofert wskazania RRSO dalece odbiegają od oprocentowania eksponowanego w materiałach reklamowych. Poniżej znajduje się wyszczególnienie tego, jak kształtuje się RRSO w zależności od wybranego wariantu pożyczki:
dopasowana, tygodniowa, w gotówce: RRSO = 159,09%
dopasowana, miesięczna, w gotówce lub na konto: RRSO = 125,11%
samoobsługowa: RRSO = 154,86%

Koszty pozaodsetkowe zaczynają się od 10,00% kwoty pozyskanego kapitału, a oprocentowanie nominalne przyjmuje standardową wartość rzędu 7,2%. Kwota, na którą można liczyć, zawiera się w przedziale od 300 zł do 20 000 zł.

Podsumowanie i ocena oferty

Provident to nadal jeden z wiodących graczy na rynku pożyczkowym. Pogłoski o rychłym upadku przedsiębiorstwa okazały się przedwczesne; problemy grupy IPF na innych europejskich rynkach nie zachwiały pozycją Providenta wśród instytucji pozabankowych działających w Polsce.

Koncentrując się na analizie warunków finansowych, trzeba wziąć pod uwagę, że konkurencja w sektorze zobowiązań zawieranych w modelu obsługi domowej jest znacznie mniej intensywna niż ta panująca w sektorze pożyczkodawców działających online. To częściowo tłumaczy dlaczego Provident pozwala sobie na utrzymywanie kosztów pozaodsetkowych na relatywnie wysokim poziomie.

Uczciwość nakazuje jednak wyraźnie podkreślić, że możliwe jest pożyczenie pieniędzy na znacznie bardziej korzystnych warunkach, niż te oferowane przez Provident. Atutem, który może odegrać istotne znaczenie przy podejmowaniu decyzji jest jednak względna liberalność tego pożyczkodawcy w kwestii wymagań, które musi spełnić klient.

Sprawdź najnowsze opinie o ofercie:

guest
0 Odpowiedzi
Inline Feedbacks
Wyświetl wszystkie komentarze
Midas24 © Wszelkie prawa zastrzeżone.
2022
bubble