Pożyczka ProFimo

informacje o instytucji pożyczkowej

Logo
Minimalna kwota: 1500 zł
Maksymalna kwota: 4500 zł
Okres spłaty: Od 12 do 21 miesięcy
Oprocentowanie nominalne: 7,2%
Koszty pozaodsetkowe: Od 56,2% kwoty
RRSO: 123,2%
Sprawdzane rejestry: BIK, BIG InfoMonitor, KRD, ERIF, KBIG
Wymagany wiek: Brak danych
Wymagane dokumenty: Potwierdzenie dochodów
Sposób weryfikacji: Aplikacja Kontomatik
Czas oczekiwania na wypłatę środków: 15 minut
Nazwa podmiotu: Prometeusz Finanse Sp. z o.o.
Adres: 25-502 Kielce, ul. Paderewskiego 48
Numer KRS: 0000229344
Numer NIP: 9222770826
Numer REGON: 060009833
Numer w RFP: RIP000515
Kapitał zakładowy: 200 000 zł

ProFimo - informacje ogólne

Marka ProFimo należy do firmy Prometeusz Finanse sp. z o. o. z siedzibą przy ul. Paderewskiego 48, 25-502 Kielce. Funkcję prezesa zarządu pełni Rafał Jamroż.

Pożyczkodawca oferuje klientom dwa rodzaje pożyczki: pierwsza z nich, ratalna, może zostać zaciągnięta na od 12 miesięcy do 21 miesięcy. Samochodowa charakteryzuje się wydłużonym okresem spłaty, wynoszącym od 24 miesięcy do 48 miesięcy.

Wymagania wobec klienta

Podczas rozpatrywania wniosku złożonego przez klienta, firma bierze pod uwagę - przede wszystkim - brak zadłużenia odnotowanego w następujących bazach: BIK, BIG InfoMonitor, KRD, ERIF, KBIG.

Do otrzymania pozytywnej decyzji konieczne jest również potwierdzenie posiadania stałego źródła dochodów. Można to zrobić w wygodny sposób za pośrednictwem aplikacji Kontomatik.

ProFimo - warunki finansowe

Koszty zobowiązania zaciąganego w serwisie ProFimo są relatywnie wysokie, głównie z uwagi na wysoki poziom kosztów pozaodsetkowych w postaci prowizji, która wynosi nawet 56,2% wypłacanej kwoty. Rzecz jasna, spłata prowizji odbywa się w systemie ratalnym - to właśnie ona stanowi lwią część miesięcznej raty. Oprocentowanie nominalne pozostaje na standardowym poziomie - 7,2% w skali roku.

Rzeczywista roczna stopa oprocentowania podana dla reprezentatywnego przykładu wynosi 111,8%, przy czym dla okresu spłaty równego 15 miesięcy wyniesie ona 123,2%. Maksymalny poziom RRSO odnotowano dla okresu spłaty długości 12 miesięcy i wyniósł on 158,3%.

Kwota oferowana przez ProFimo jest mocno ograniczona - dolną granicę przedziału wyznacza suma 1 500 zł, a górną - 4 500 zł. Na tle bezpośrednich konkurentów maksymalna kwota finansowania prezentuje się zatem mizernie.

Podsumowanie i ocena oferty

ProFimo kreuje się na odpowiedzialnego i etycznego pożyczkodawcę, opierającego swoją działalność na trzech filarach: uczciwości, elastyczności i rzetelności. Prometeusz Finanse udowodnił już w przeszłości, że wysoko ceni sobie elastyczność, stosując w umowach zapisy, które wzbudziły zastrzeżenia u prawników. Aktualnie udostępniany wzorzec umowy nie zawiera klauzul abuzywnych.

Czy ProFimo wyróżnia się w jakikolwiek sposób na tle analogicznych serwisów? Zdecydowanie nie: oferta wpisuje się w przeciętność pod względem kosztów pozaodsetkowych, a w kwestii kwoty oddawanej do dyspozycji klienta - pozostaje daleko w tyle za bezpośrednimi konkurentami.

Sprawdź najnowsze opinie o ofercie:

guest
0 Odpowiedzi
Inline Feedbacks
Wyświetl wszystkie komentarze
Midas24 © Wszelkie prawa zastrzeżone.
2022
bubble