Hapi Pożyczki

informacje o instytucji pożyczkowej

Logo
Minimalna kwota: 800 zł
Maksymalna kwota: 15 000 zł
Okres spłaty: od 6 do 36 miesięcy
Oprocentowanie nominalne: 7,2%
Koszty pozaodsetkowe: od 39,96% kwoty
RRSO: od 118,81%
Sprawdzane rejestry: BIK, BIG InfoMonitor, KRD, KBIG, ERIF, wewnętrzne bazy IPF Polska sp. z o. o. oraz Provident S. A.
Wymagany wiek: od 18 roku życia
Pozostałe wymagania: Udokumentowany dochód
Sposób weryfikacji: Przelew weryfikacyjny (1,00 zł)
Czas oczekiwania na wypłatę środków: 15 minut
Nazwa podmiotu: IPF Polska Sp. z o.o.
Adres: Al. Jerozolimskie 136, 02-305 Warszawa
Numer KRS: 0000333174
Numer NIP: 7010191956
Numer REGON: 141948913
Numer w RFP: RIP000136
Kapitał zakładowy: 17 400 000 zł

HapiPożyczki - informacje ogólne

Marka HapiPożyczki i prowadzony pod nią serwis internetowy należą do IPF Polska sp. z o. o. z siedzibą pod adresem: Al. Jerozolimskie 136, 02-305 Warszawa. Podmiot ten został zarejestrowany 13 lipca 2009 roku, a aktualna wysokość kapitału zakładowego to 17,4 mln zł.

Funkcję prezesa zarządu od 17 grudnia 2015 roku pełni Joanna Izdebska. Całość akcji spółki znajduje się od 25 maja 2021 roku w posiadaniu Provident Polska S. A. - wartość wszystkich 34800 udziałów wynosi 17,4 mln zł.

Z kolei Provident Polska S. A. należy do grupy International Personal Finance, która jest jedną z wiodących pozabankowych instytucji finansowej w globalnej skali. Przychody grupy za 2020 rok po przeliczeniu brytyjskich funtów szterlingów na złotówki przekroczyły kwotę 3,5 mld zł.

Wymagania wobec klienta

Grupa IPF obsługuje ponad 3 miliony klientów na całym świecie. Jakie kryteria należy spełnić, aby dołączyć do licznej rzeszy konsumentów, którzy korzystają z produktów finansowych oferowanych przez IPF?

Wymagania konieczne do spełnienia można streścić w trzech punktach:

  1. Pełnoletniość
  2. Posiadanie stałego źródła dochodu
  3. Brak zadłużenia odnotowanego w głównych rejestrach dłużników

Odnośnie ostatniego podpunktu: niewielkie zadłużenie nie powinno całkowicie przekreślać szans na pozytywną decyzję kredytową, ale z pewnością negatywnie wpływa na ocenę wniosku.

HapiPożyczki - warunki finansowe

Przeanalizowanie oferty pod kątem atrakcyjności finansowej przedstawia poważne trudności z uwagi na rozbieżności pomiędzy proponowanymi warunkami promocyjnymi a rzeczywistymi kosztami zobowiązania, które zostanie zaoferowane klientowi.

W serwisie internetowym użytkownicy widzą rzeczywistą roczną stopę oprocentowania wahającą się od 8,94% do 9,80% - a zatem warunki finansowe należałoby ocenić jako wyjątkowo korzystne. Pojawia się pytanie: dlaczego w załączonej powyżej tabeli informacyjnej zamieszczono RRSO rzędu 118,81%?

To kwestia uczciwości wobec naszych Czytelników, która nakazuje nam poddawać wszystkie oferty drobiazgowej weryfikacji.

HapiPożyczki przyznają, że RRSO rzędu 8,94% - 9,80% to tylko prognoza, a nie rzeczywista oferta w rozumieniu kodeksu cywilnego. W ten sposób zabezpieczają się przed ewentualnymi roszczeniami rozczarowanych konsumentów. Gdyby jednak firmie bardziej zależało na transparentności, ta informacja byłaby mocniej eksponowana.

Ostateczne warunki zaproponowane klientowi zależą od wielu czynników - jednak w większości przypadków rozłożone na raty koszty poza-odsetkowe wyniosą nawet 38,56% kapitału wypłaconego klientowi. Zamiast RRSO wynoszącego 8,94% mamy 118,81%. W świetle surowych danych trzeba przyznać, że różnica między prognozowanym a oferowanym RRSO jest niebagatelna.

HapiPożyczki umożliwia zasilenie konta kwotą w wysokości od 800 zł do 15 000 zł. Termin spłaty zawiera się w przedziale od pół roku (6 miesięcy) do trzech lat (36 miesięcy) - dzięki temu konsument ma możliwość dopasowania wysokości raty do indywidualnych potrzeb.

Problem tkwi w tym, że wysokość tejże raty może być zaskakująca w zestawieniu z materiałami promocyjnymi udostępnianymi przez pożyczkodawcę.

Podsumowanie i ocena oferty

Na pierwszy rzut oka oferta HapiPożyczki wydaje się korzystna. Firma wydaje się oferować tak wiele za tak niewiele: nawet do 15 000 zł z na od 6 miesięcy do 36 miesięcy przy RRSO w granicach 8,94% - 9,80%.

Optyka konsumenta zmienia się jednak w momencie, gdy "prognozowane" koszty zobowiązania zmieniają się w realne kwoty przed podpisaniem umowy. Wyjątkowo obiecujące RRSO szybko okazuje się zupełnie przeciętne na tle konkurencyjnych ofert.

Odradzanie komukolwiek korzystania z usług tej instytucji finansowej stanowiłoby nadużycie. Konsument otrzymuje jasną informację, że ma do czynienia z niezobowiązującą prognozą a nie wiążącą ofertą. Wszystko odbywa się zgodnie z przepisami prawa.

Przy podejmowaniu decyzji o skorzystaniu z usług HapiPożyczki kluczowe znaczenie odgrywa zatem tolerancja konsumenta na opisane pokrótce powyżej wybiegi specjalistów od marketingu. Same warunki finansowe wpisują się w rynkową przeciętność.

Sprawdź najnowsze opinie o ofercie:

guest
0 Odpowiedzi
Inline Feedbacks
Wyświetl wszystkie komentarze
Midas24 © Wszelkie prawa zastrzeżone.
2022
bubble